Staňte se i Vy jedním z 5000 dárců, kteří nám zasláním jedné roční DMS zprávy pomohou zajistit pokračování projektu dětského orchestru El Sistemy v České republice!
Zasláním DMS ROK HARMONIE na číslo 87777.

Velký úspěch SEYO 2018

Letošní setkání mladých muzikantů ze Sistemou inspirovaných programů – SEYO 2018 (Sistema Europe Youth Orchestra 2018) přivedlo dohromady 200 mladých muzikantů ze 17 evropských zemí. Vystoupení se konala v Royal Festival Hall v Londýně a v nové koncertní síni v Birminghamu, kde se k SEYO připojila i světoznámá houslistka Nicola Benedetti. Vybráno bylo i 7 dětí z NF Harmonie.

SEYO 2018 probíhalo od 18. do 28. srpna 2018 v nové Královské birminghamské konzervatoři (Royal Birmingham Conservatoire). Pod vedením mezinárodních lektorů Sistemy Europe, orchestru Chineke! a Královské birminghamské konzervatoře děti prohlubovaly a zlepšovaly své dosavadní znalosti i techniku.

Vystoupení v londýnské Royal Festival Hall a v Symphony Hall v Birminghamu bylo součástí programu Bernstein 100 – celosvětové oslavy Bernsteinových nedožitých 100. narozenin. Prostor ale dostali i současní skladatelé – vynikající houslistka Nicola Benedetti v průběhu koncertu SEYO 18 přednesla závěrečnou větu Houslového koncertu Wyntona Marsalise, který skladatel věnoval právě jí.

Mladí hudebníci z Dětského orchestru Nadačního fondu Harmonie zahráli kromě společného základu také ukázku z opery Bedřicha Smetany Prodaná Nevěsta a sklidili velké ovace.

Koncertů se účastnil moderátor Rádia Classic Marek Šulc a díky jeho živým vstupům se můžete vcítit do jedinečné atmosféry letošního setkání.

Recenze a video na britském blogu

      Po koncertě v Royal Festival Hall
      Rozhovor s houslistkou Nicolou Benedetti
      Rozhovor s dětmi po návratu z Birminghamu
      Reportáž z Londýna
      Druhý rozhovor z Birminghamu