Staňte se jedním z dárců, kteří nám pomohou zajistit pokračování projektu dětského orchestru El Sistemy v České republice! Zasláním trvalé SMS ve tvaru DMS TRV HARMONIE 190 na číslo 87777 nebo jednorázové SMS ve tvaru DMS HARMONIE 190 na číslo 87777.

Letní soustředění SEYO – 20.7.2017 – 2.8.2018

Byli jsme součástí nezapomenutelného představení s dětmi a mladými muzikanty z 20 zemí Evropy. Atmosféra v athénském Odeonu byla neopakovatelná….

O akci psaly Hospodářské noviny:

Když v úterý večer za akropolí v řeckých Aténách zapadalo slunce, osvítilo téměř 350 dětí, které se sešly na závěrečném koncertu festivalu Athens & Epidaurus.

Bylo mezi nimi také osm mladých Čechů, kteří zde debutovali jako členové Sistema Europe Youth Orchestra − multikulturního tělesa spojeného s hudební výchovou.

„Byla pro nás čest dostat sem poprvé pozvání,“ říká Milada Cholujová, zakladatelka a ředitelka českého Nadačního fondu Harmonie inspirovaného hudebně vzdělávacím programem El Sistema. „Naše děti stále dělají první krůčky. Ale je úžasné, že je mohly udělat právě v Aténách, kolébce evropské civilizace, a vystoupit ve slavném amfiteátru Odeon,“ dodává.

Úterním koncertem vyvrcholilo letní soustředění evropské El Sistemy, organizace sdružující stovky začínajících hudebníků a učitelů z 28 zemí.

Letošek byl výjimečný ze dvou důvodů: zaprvé se do programu zapojily děti a mladiství z Blízkého východu, jejichž rodiče vyčkávají v nedalekých uprchlických táborech − zejména v tom přímořském u vesnice Skaramagas na kraji Atén. A zadruhé program zaštítila slavná americká operní pěvkyně Joyce DiDonatová, která zde přednášela i účinkovala.

„Možnost podělit se o hudbu s dětmi z uprchlických táborů a učit se od nich patřila k nejcennějším zážitkům mého života,“ říká DiDonatová. „Nečekala jsem, jakou náklonnost děti k projektu projeví. Stály o fyzický kontakt, ale nežebraly o pozornost. Spíš chtěly tu něhu samy rozdávat,“ dodává.

Celý článek na: https://archiv.ihned.cz/c1-65835530-el-sistema-europe-nadacni-fond-harmonie-recko-uprchlictvi-joyce-didonato