Staňte se jedním z dárců, kteří nám pomohou zajistit pokračování projektu dětského orchestru El Sistemy v České republice! Zasláním trvalé SMS ve tvaru DMS TRV HARMONIE 190 na číslo 87777 nebo jednorázové SMS ve tvaru DMS HARMONIE 190 na číslo 87777.

PFUE2022 – ODE – Orchestre Démos Europe

ODE – Orchestre Démos Europe

Koncert v Pařížské filharmonii

Grande Salle Pierre Boulez – sobota 26. února 2022, 20.00 hod.

  •  Pod záštitou prezidenta Francie, Emmanuela Macrona, se v sobotu 26. února 2022 setká 120 mladých hudebníků ze všech 27 členských států EU, aby společně vystoupili v Pařížské filharmonii u příležitosti francouzského předsednictví v Radě Evropské unie
  • Patnáct programů z členské sítě Sistema Europe společně zkouší a setkává se se svými vrstevníky z ostatních zemí
  • Českou republiku zastupují tři studenti orchestru Nadačního fondu Harmonie
  • Koncert pod vedením dirigentů Corinny Niemeyer a Auréliena Azana Zielinski bude vysílán živě na stanici ARTE Concert a webu Philharmonie Live

Tento týden se v Paříži scházejí mladí studenti hudby z programů Sistema Europe, aby se zúčastnili ambiciózního a velmi symbolického projektu: ODE – Orchestre Démos Europe. Týden plný intenzivního zkoušení vyvrcholí v sobotu 26. února 2022 ve 20 hodin vystoupením ve velkém sále Pařížské filharmonie, kde se 120členný orchestr představí s dirigenty Corinnou Niemeyer a Aurélienem Azanem Zielinskim v programu, který zahrnuje díla M. Musorgského, E. Griega či Beethovenovu Ódu na radost. Koncert, který se koná u příležitosti francouzského předsednictví v Radě Evropské unie, bude vysílán živě na stanici ARTE Concert a webu Philharmonie Live. Českou republiku reprezentují tři studenti orchestru Nadačního fondu Harmonie.

Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. února se kromě zkoušek ODE – Orchestre Démos Europe sejdou na odborném semináři v Pařížské filharmonii také odborníci na hudební výchovu ze všech zemí EU. Budou si navzájem vyměňovat postupy a zkušenosti, diskutovat o hlavních výzvách spojených s politikou vzdělávání a hledat nové a relevantní cesty k budování Evropy budoucnosti.

  

Tisková zpráva zde