Staňte se i Vy jedním z 5000 dárců, kteří nám zasláním jedné roční DMS zprávy pomohou zajistit pokračování projektu dětského orchestru El Sistemy v České republice!
Zasláním DMS ROK HARMONIE na číslo 87777.

Side by Side 2017

Ohlédnutí za krásnými dny, které několik našich dětí a jejich lektoři prožili na letním hudebním kempu El Sistemy ve švédském Göteborgu.

Ve dnech 16. až 21. června 2017 se 17 našich dětí mohlo zúčastnit dalšího ročníku mezinárodního soustředění dětských souborů Side by Side inspirovaných metodou El Sistema v Göteborgu. Potěšte se námi vzpomínkou na těchto několik dní prožitých ve společnosti muzikantů z různých koutů Evropy a světa.

Když jsme letěli na soustředění do Švédska …

Není běžné, že skupina cestujících, až už vůbec ne 17 dětí, si jako hlavní zavazadlo berou do letadla housle, violy nebo violoncella. Vzbudili jsme při nastupování do letadla pozornost posádky. No a prosba zazněla, zda by jim děti něco při letu nezahrály. No, proč ne 😊 A tak, ve výšce více než 10-ti km nad mořem, ve stísněném prostoru a za zvuku motoru děti se svými učiteli hrály. Níže je pro potěšení kousek z malého nadmořského koncertu. Te Deum on plane.

Pobyt ve Švésku je plný zkoušek a dílčích koncertů. Vrcholem soustředění je společný koncert, na kterém letos účinkovalo více než 1600 hráčů.

A takhle to vypadalo na jedné zkoušce na koncert …Diriguje Ron Davis Alvarez.

Gustavo Dudamel, současný šéf dirigent Los Angeles Philharmonic se akce také zúčastnil. Pro naše příznivce, kteří by snad ještě nevěděli, je tento mladý úspěšný dirigent jedním z dětí, které měly ve Venezuele možnost stát se součástí El Sistemy. Hudební vzdělání, kterým prošel v El Sistemě u něj jako i u jiných vyústilo v profesionální hudební kariéře. Pan Dudamel je stálým podporovatelem programu El Sistema ve světě a jednou z jeho nejznámějších tváří. Naše děti měly možnost si pod jeho taktovkou ve Švédsku zahrát. Moc nás potěšilo, že první houslistka pod jeho taktovkou byla z našeho orchestru. Gratulujeme Lucce a doufáme, že si to i přes trochu trémy užila!

Velmi děkujeme všem sponzorům a dárcům za jejich finanční příspěvky, díky kterým, se děti mohly této akce plné hudby a radosti zúčastnit!