Staňte se jedním z dárců, kteří nám pomohou zajistit pokračování projektu dětského orchestru El Sistemy v České republice! Zasláním trvalé SMS ve tvaru DMS TRV HARMONIE 190 na číslo 87777 nebo jednorázové SMS ve tvaru DMS HARMONIE 190 na číslo 87777.

Velký úspěch SEYO 2018

Letošní setkání mladých muzikantů ze Sistemou inspirovaných programů – SEYO 2018 (Sistema Europe Youth Orchestra 2018) přivedlo dohromady 200 mladých muzikantů ze 17 evropských zemí. Vystoupení se konala v Royal Festival Hall v Londýně a v nové koncertní síni v Birminghamu, kde se k SEYO připojila i světoznámá houslistka Nicola Benedetti. Vybráno bylo i 7 dětí z NF Harmonie.

SEYO 2018 probíhalo od 18. do 28. srpna 2018 v nové Královské birminghamské konzervatoři (Royal Birmingham Conservatoire). Pod vedením mezinárodních lektorů Sistemy Europe, orchestru Chineke! a Královské birminghamské konzervatoře děti prohlubovaly a zlepšovaly své dosavadní znalosti i techniku.

Vystoupení v londýnské Royal Festival Hall a v Symphony Hall v Birminghamu bylo součástí programu Bernstein 100 – celosvětové oslavy Bernsteinových nedožitých 100. narozenin. Prostor ale dostali i současní skladatelé – vynikající houslistka Nicola Benedetti v průběhu koncertu SEYO 18 přednesla závěrečnou větu Houslového koncertu Wyntona Marsalise, který skladatel věnoval právě jí.

Mladí hudebníci z Dětského orchestru Nadačního fondu Harmonie zahráli kromě společného základu také ukázku z opery Bedřicha Smetany Prodaná Nevěsta a sklidili velké ovace.

Koncertů se účastnil moderátor Rádia Classic Marek Šulc a díky jeho živým vstupům se můžete vcítit do jedinečné atmosféry letošního setkání.

Recenze a video na britském blogu

      Po koncertě v Royal Festival Hall
      Rozhovor s houslistkou Nicolou Benedetti
      Rozhovor s dětmi po návratu z Birminghamu
      Reportáž z Londýna
      Druhý rozhovor z Birminghamu